KONST / Litografier / Grafiskt blad 13242303
nr 1324 2303
Vladimir Kamendy
(1955-2014), Sverige
Grafiskt blad, Gicléetryck, "Medelhav". Signerad, numrerad 65/100. Oramat löst blad. Motivet: ca 28x18 cm
Vladimir Kamendy, svensk-slovakisk konstnär född i Bratislava 1955, död 2014.
måndag 4 maj 2020
kl 20:11:25
Vladimir Kamendy
Läs mer om Vladimir Kamendy